Beechams All In One

Tabletter mod forkølelse

Beechams All In One

Tabletter mod forkølelse

16 Tabletter

På lager

Fragt 29kr
(2-4 hverdage)

Beskrivelse

Beechams All In One tabletter er udviklet til at bekæmpe de vigtigste symptomer ved din forkølelse. At have flere symptomer betyder ikke, at du er nødt til at tage flere produkter. Beechams All In One er den eneste All -in-One serie, der indeholder en række forskellige ingredienser alle med 3 gange flere aktive ingredienser end paracetamol alene. Disse omfatter paracetamol til at lindre din hovedpine, halsbetændelse, hoste, kulderystelser, ømhed og smerter. Decongestant til at lindre din næsekatar og fjerne blokeringen i næsen og bihuler. Hertil er Beechams All In One slimløsende, hvilket lindre hoste.

Du kan se flere produkter fra Beechams her.

Instruktion

Voksne og børn på 12 år og derover bør tage 2 tabletter hver 4. time efter behov.

Du må ikke indtage flere piller en én gang hver 4 timer. Du må ikke tage mere end 8 tabletter på 24 timer.

Børn under 12 år bør kun tage Beechams All In One tabletter efter lægens anbefalinger.

Advarsel

Tag ikke denne medicin, hvis du:

  • Er allergisk over for nogen af ​​indholdsstofferne som anført. Farve Sunset Yellow (E110) der kan forårsage allergiske reaktioner herunder astma. Allergi er en almindelig bivirkning for de personer der er allergiske over for aspirin.
  • Har nyre / leverproblemer, overaktiv skjoldbruskkirtel, diabetes, under opsyn af din læge eller har for højt blodtryk eller hjertesygdomme.
  • Tager medicin for hjerteproblemer (herunder betablokkere), tricykliske antidepressiv (f.eks imipramin eller amitriptylin), eller inden for de seneste to uger har taget medicin ordineret af din læge / hospital for depression (herunder monoaminooxidasehæmmere eller MAOs).
  • Du tager colestyramin, som bruges til at sænke kolesterol i blodet, eller metoclopramid eller domperidon for kvalme eller opkastning.
  • Hvis du er gravid eller ammer skal du tale med din læge før du tager dette produkt. Produktet må ikke tages med andre produkter der indeholder paracetamol.
  • Du må ikke overstige den angivne dosis, hvis dette sker, bør du straks søge lægehjælp i tilfælde af en overdosis på grund af risikoen for alvorlige leverskader.

Bivirkninger

Hududslæt og andre allergiske reaktioner kan forekomme med paracetamol. Guaifenesin kan forårsage dårlig mave. Der har været få rapporter om forhøjet blodtryk, hovedpine, svimmelhed, mavebesvær, søvnbesvær og hjertebanken kan forekommer med phenylephrin. Disse bivirkninger bør gå væk, hvis du stopper med at tage medicinen. Hvis du får andre bivirkninger som ikke er nævnt her eller nævnt på indlægssedlen bør du konsultere din læge

Aktive ingredienser

Hver tablet indeholder: Paracetamol 250mg, Guaifenesin 100mg og phenylephrin hydrochlorid 5mg.

Andre ingredienser: Laktose, Microcyrstalline Cellulose, majsstivelse, stearinsyre, collodial vandfri silica, Renset talcum, povidon, kaliumsorbat, hypromellose (E464), titandioxid (E171), polyethylenglycol 4000 og lactosemonohydrat.

Produktinformation

Mængde 16 Tabletter
Producent Beechams
Produktnummer 69
Pakning Engelsk eller flersproget
GTIN/EAN-13 5000347087844

Anmeldelser (0)

Anmeld
“Beechams All In One”

Din mening bliver værdsat

Ved at dele din oplevelse bidrager du til at gøre det lettere og mere gennemskueligt for alle andre, at købe det rette.
Du bør derfor tage udgangspunkt i om produktet levede op til dine forventninger.

Vi sikrer dig annonymitet

For at beskytte dit privatliv tillader vi ikke personhenførbare oplysninger i produktanmeldelser, og anbefaler at du anonymiser dit navn (eks. "Thomas P.").

Beechams All In One
Send

Ofte købt sammen med

Andre så også på